4 Mart 2011 Cuma

Duanız kabul,
ameliniz makbul,
hizmetiniz daim olsun.
Saadetiniz kaim olsun.
Cumaniz mübarek olsun can dostlar..

3 yorum:

Yaz Blogcu dedi ki...

Merhabalar,

Uzun bir süre hal ve hatırımızın sual edilmemesi; yanlış bir şey ya da harekette mi bulundum acaba? sorusunu hemen insanın aklına getiriyor. Belki çok yoğun, ya da sıkıntılar içinde, ya da yazmaya karşı iştahsız olabilirsiniz ama, ayda bir kez de olsa sadece selam vermeniz, sizin bana karşı kırgın olmadığınıza bir işaret olarak kabul edilebilirdi.

Kendinizi, cevap yazmak ve bu yorumu da yayınlamak zorunda hissetmeyiniz!

Allah'a emanet olun ve hoşçakalın. Cumanız hayırlı ve mübarek olsun efendim, saygılarımla.

Yaz Blogcu dedi ki...

Merhabalar,

Bizi, bu iletişimden alıkoyan; doğamızda olan yazma ihtiyacımızı engelleyen bu zihniyeti ve bu zihniyetten doğan her türlü yaptırım araçlarını şiddetle kınıyorum.

Anlatma isteği, insanda doğal bir eğilimdir. Çocukluk döneminde ağlama, bağırtı ve el yüz hareketleriyle görünürlük kazananan bu istek, sonradan dil aracılığıyla konuşma ve yazma şeklinde belirir.

İnsanoğlu varlığını belirtmek için konuşma ve yazma unsurlarından birine başvurmak ihtiyacını duyar. İnsandaki konuşma ve yazma ihtiyacı; kişisel, toplumsal ve uğraşsal zorunluluklar şeklinde tezahür eder.

Bu bağlamda, yazmak; dünyayı tanımak ve onu dost hale getirmekse, çalan çanlara kulaklarımızı tıkayamayız. Çalan çanlarda, kendi sesimizin yankılarını duymamız gerekir.

Çevremizdeki çirkinlikleri, haksızlıkları ortadan kaldırarak, onları değiştirip düzelterek, dünyayı dost hale getirebiliriz.

Haksızlıkların yok edilmesi, çirkinliklerin giderilmesi, toplumda bir saygı dengesi yaratır. Bu nedenledir ki, yazmaya katılmış her insan, öbür insanlardan daha ağır bir sorumluluk yüklenmiştir. Böyle bir sorumluluk yüklenme de yazarı, toplumun sözcüsü haline getirir.

Bu bağlam da, bizler de yazdığımıza ve dolayısıyla bu gruba dahil olduğumuza göre, üstümüze düşeni seve seve yerine getirmeye hazır mıyız?

Recep Altun Kaman-Kırşehir

usta28 dedi ki...

S.A.Hayırlı günler temennilerimle Cumanız mubarek olsun İnsanlarla münasebetin Ateşle münasebetin gibi olsun.Çok uzaklaşma Donarsın; Çok yaklaşma Yanarsın sadi siraz'